Wynagrodzenie minimalne w 2018 roku

Wraz z nowym rokiem zmieniły się płaca minimalna za pracę na etacie, wzrosła również minimalna stawka godzinowa. W 2018 roku prognozowane jest także utrzymanie się tzw. rynku pracownika.

 

Dla osób zatrudnionych na umowę o pracę w nowym roku płaca minimalna będzie wynosić 2100 zł brutto, czyli o 100 zł więcej w porównaniu do 2017 roku. Oznacza to, że „do ręki” Pracownik dostanie około 1530 zł (wynagrodzenie netto).

W przypadku osób, których dotyczy stawka godzinowa, także odnotowaliśmy wzrost wynagrodzenia z 13 zł/h na 13,70 zł.

Rosnące wynagrodzenia i PKB oraz spadek bezrobocia są prognozowane przez ekspertów również na rok 2018. Rynek pracownika nadal nie będzie jednak dotyczył wszystkich regionów kraju (wciąż wysokie bezrobocie we wschodniej Polsce) i wszystkich zawodów. Największym zainteresowaniem będą cieszyć się Pracownicy z obszarów takich jak inżynieria, produkcja, logistyka, usługi biznesowe, IT czy budownictwo.

Reasumując dobry inżynier, technik czy też pracownik fizyczny może liczyć na kolejny pomyślny rok na polu zawodowym. Natomiast dla wszystkich Pracowników rok 2018 zapowiada się na lepszy, podwyżki nie są duże, jednak najważniejszy jest fakt, iż utrzymuje się tendencja wzrostowa.

 

 

AJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s