Realne postanowienia noworoczne związane z karierą zawodową

Nowy Rok – Nowy/a Ja! To hasło słychać niemal na każdym kroku. Niestety, bardzo często zapał noworoczny szybko mija, a postawione cele nie są realizowane. Dzieje się tak głównie dlatego, że nasze założenia są zbyt ogólne lub po prostu nierealne. Co warto postanowić sobie na początku nowego roku?

 1. Podsumuję moje osiągnięcia zawodowe z ubiegłego roku

Warto zastanowić się, co nam się udało, a co nie, jakie były nasze mocne i słabe strony. Potem łatwiej będzie nam podsumować naszą ubiegłoroczną karierę.

2. Zastanowię się, jaki cel zawodowy chcę osiągnąć w nowym roku

Wiedząc, jakie dobre, a jakie złe decyzje i działania podejmowaliśmy do tej pory, możemy zacząć planować cele, które chcemy zrealizować w nowym roku.

3. Zaktualizuję swoje CV

Niezależnie od tego, czy chcemy poprosić o podwyżkę, awansować czy zmienić pracę warto na przełomie roku odświeżyć swoje CV. Dzięki temu sami przeanalizujemy swój rozwój i porządnie przygotujemy się do ewentualnych negocjacji.

4. Pomyślę o lepszej organizacji czasu, by zminimalizować stres

Od ekspertów w mediach ciągle słyszymy o tym, jak bardzo negatywnie stres wpływa na nasze zdrowie. Dużo nerwowych sytuacji zawodowych wynika jednak z naszego nieumiejętnego planowania swoich zadań, zostawiania pracy na ostatnią chwilę. Zmieńmy to w nowym roku.

5. Ustalę jaki jest mój słaby punkt i będę nad nim pracować

Każdy z nas ma jakąś wadę lub niedociągnięcie przez które nie czuje się dostatecznie pewnie w pracy. Taki problem może stać na drodze do rozwoju naszej kariery. Zdecydowanie warto więc nadgonić zaległości zapisać się na kurs, poprosić kogoś o podszkolenie lub samemu poćwiczyć nad słabym punktem.

Życzymy wszelkich powodzeń w życiu nie tylko zawodowym, ale i prywatnym. Reasumując, szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich naszych Czytelników od całej załogi Agencji Pracy Tempus A! 🙂

 

 

AJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s