Czy warto szukać pracy pod koniec roku?

Szukanie pracy w ostatnich miesiącach roku wzbudza wiele wątpliwości. Ten moment na rynku pracy ma swoje dobre, ale i złe strony. Poniżej możecie przeczytać o najważniejszych z nich i sami zdecydować, czy warto wysłać swoje CV jeszcze w grudniu.

 

ZALETY

+ mniejsza konkurencja -> Nowy Rok, nowa praca to postanowienie wielu osób, ludzie zaczynają szukać zmian, stawiają sobie noworoczne cele, które często są związane z karierą zawodową. Ostatnie miesiące starego roku są zatem z pewnością  mniej rozchwytywane przez Kandydatów.

+ będziemy rozpatrywani w pierwszej kolejności -> jeśli rekrutacje nie będą przeprowadzane od zaraz, to po Nowym Roku nasze aplikacje zostaną wzięte pod uwagę w pierwszej kolejności. To zdecydowanie wpływa na naszą korzyść.

+ świąteczna atmosfera udziela się Rekruterom -> w związku z tym możemy liczyć na to, że będą w lepszym nastroju, więc przychylniej będą patrzeć na CV, które dostaną. A co za tym idzie szybciej przymkną oko na drobne potknięcia Kandydatów.

WADY

– nie dostaniemy pracy od razu -> szukanie pracy pod koniec roku raczej nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą dostać pracę od zaraz. Listopad i grudzień są bowiem okresem podsumowań i domykania starych spraw, na nowe rekrutacje HR-owcy będą mieć czas prawdopodobnie dopiero po Nowym Roku.

– mniej ofert pracy -> w wielu branżach szuka się nowych Pracowników na ostatni kwartał roku, ale nie już w trakcie jego trwania. Okres przedświąteczny jest bardzo intensywny, więc Kandydaci mogą liczyć na więcej ofert we wrześniu, ewentualnie październiku.

– dyspozycyjność -> gdyby okazało się, że przeprowadzana jest jednak rekrutacja last minute, to należy pamiętać, że wszystko możemy spodziewać się zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną w każdej chwili. Zatem jeśli planujemy wyjazd przed świętami lub między nimi, a Sylwestrem to możemy mieć problem z dotarciem na spotkanie.

 

AJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s