5 zalet zatrudnienia przez Agencję Pracy Tymczasowej dla Pracodawcy

W poprzednim artykule opisywaliśmy zalety zatrudniania przez Agencję Pracy Tymczasowej dla Pracownika, dziś poszukamy pozytywnych aspektów dla Pracodawcy Użytkownika.

  1. Elastyczność zatrudnienia

Pracownika Tymczasowego zatrudnić można w elastycznych godzinach i wymiarze pracy, czyli zgodnie w aktualnym zapotrzebowaniem Pracodawcy oraz możliwościami Pracownika.

  1. Zrównoważenie wahań na rynku

W każdej Firmie są okresy wzmożonej pracy, jak i bardziej spokojne miesiące. Dzięki zatrudnieniu Pracowników Tymczasowych można zachować wspomóc stałych Pracowników, gdy najbardziej potrzebują pomocy.

  1. Obniżenie kosztów

Organizacja zatrudniająca Pracowników zewnętrznie ma zmniejszoną ilość obowiązków formalnych, gdyż część z nich spoczywa na barkach Agencji Pracy Tymczasowej. Pracodawca nie ponosi kosztów związanych z rekrutacją czy fizycznym zatrudnieniem, rozlicza się z Agencją, a nie z Pracownikami.

  1. Sprawdzenie Pracownika

Wiele Firm decyduje się na zatrudnienie Pracownika przez Agencję Pracy na okres próbny, jeśli będzie on spełniał oczekiwania, to zostanie przejęty – dostanie umowę bezpośrednio od Pracodawcy Użytkownika. To idealne rozwiązanie dla poszukujących Kandydatów o bardzo określonym profilu zawodowym.

  1. Ułatwiona rekrutacja

Duże Organizacje zatrudniają tak wielu Pracowników, że po prostu muszą wynajmować Agencje Pracy. Wtedy po przeprowadzeniu pierwszego etap rekrutacji zewnętrznie, na drugi wewnętrzny docierają już tylko najlepsi Kandydaci. To bez wątpienia oszczędza dużo czasu.

 

AJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s