5 zalet zatrudnienia przez Agencję Pracy Tymczasowej dla Pracownika

Podjęcie zatrudnienia przez Agencję Pracy Tymczasowej nie kojarzy się dobrze Pracownikom. Warto jednak pamiętać, że wszystko ma swoje złe, ale i dobre strony.

 

  1. Możliwość pogodzenia pracy z nauką

Osoby zatrudnione przez Agencję Pracy Tymczasowej częściej mogą liczyć na elastyczne godziny wykonywania obowiązków lub na oferty pracy o nietypowym lub niepełnym wymiarze. Dodatkowo jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich posiadających status ucznia lub studenta, ponieważ mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie.

  1. Mniejsze wymagania

Oczekiwania wobec osób zatrudnianych przez Agencje są niższe, można więc zdobyć cenne doświadczenie, które umożliwi podjęcie dalszej, bezpośredniej współpracy z Pracodawcą lub znalezienie pracy w innej Firmie, która ma wyższe wymagania.

  1. Dobry pomysł na okres przejściowy

Gdy nie wie się, co chce się w życiu robić, czeka się na ofertę marzeń lub zaistniała potrzeba zdobycia większego doświadczenia lub umiejętności z nieco innej branży. Dobre rozwiązanie dla kobiet po urlopie macierzyńskim, które chcą wrócić na rynek pracy czy osób, które nagle zostały bezrobotne, a potrzebują bieżących dochodów.

  1. Szansa na sprawdzenie Pracodawcy

Pracowanie przez Agencję Pracy daje szansę na poznanie bezpośredniego Pracodawcy, co w konsekwencji daje Pracownikowi pełen obraz tego, czy chciałby na dłuższą metę wiązać przyszłość z daną Firmą lub w danej branży.

  1. Prawo do niektórych świadczeń

Zatrudnienie w oparciu o ustawę o pracy tymczasowej gwarantuje (w zależności od formy podejmowanego zatrudnienia) odprowadzanie składek ZUS, zdrowotnych oraz podatku dochodowego. Pracownikowi przysługuje również urlop wypoczynkowy. Oczywiście tego typu praca również wlicza się do stażu zawodowego.

 

AJ

Jedna uwaga do wpisu “5 zalet zatrudnienia przez Agencję Pracy Tymczasowej dla Pracownika

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s