Zdobądź pracę! – kilka praktycznych porad

  1. Poszukaj ofert pracy

Zajrzyj na portale z ogłoszeniami w Internecie (pracuj.pl, praca.pl, infopraca.pl, olx.pl, gratka.pl itp.), kup gazety lokalne, w których znajduje się rubryka z ofertami pracy lub/i odwiedź najbliższe Agencje Zatrudnienia.

Chcesz aplikować do nas? Przyjdź do Agencji w Łodzi (ul. Piotrkowska 55) lub Warszawie (ul. Meander 15) i wypełnij kwestionariusz. Możesz też wypełnić ankietę on-line, albo przysłać CV na adres praca@tempusa.pl (w Łodzi) lub praca.waw@tempusa.pl (w Warszawie). Nasze oferty znajdziesz także na naszym profilu na Facebooku oraz  na w/w portalach z ogłoszeniami.

  1. Zrób selekcję ofert i wyślij swoje CV

Jeśli znajdziesz ofertę pracy odpowiadającą Twoim kwalifikacjom, aplikuj we wskazany w ogłoszeniu sposób. Pamiętaj, że im więcej napiszesz w swoim CV o wykształceniu, dotychczasowej pracy i oczekiwaniach, tym większe prawdopodobieństwo informacji zwrotnej ze strony Rekrutera. Bardzo istotna jest także aktualność wpisywanych w dokumenty aplikacyjne informacji. Dokładnie czytaj oferty, w ten sposób unikniesz  ewentualnych nieporozumień.

  1. Bądź w kontakcie

Pamiętaj, by odbierać telefon i regularnie sprawdzać skrzynkę pocztową. Jeśli nie możesz w danym momencie rozmawiać, napisz SMS-a lub oddzwoń w najbliżej wolnej chwili. Nie zapominaj, że nie jesteś jedyną osobą zainteresowaną danym stanowiskiem pracy.

  1. Zaurocz Rekrutera na rozmowie

O tym jak oczarować Rekrutera pisaliśmy w naszym poprzednim artykule, do przeczytania, którego serdecznie zapraszamy TUTAJ.

  1. Dokładnie przeczytaj umowę

Wiemy, że papierów jest sporo. Zdecydowanie warto jednak poświęcić kilka minut więcej na przeczytanie umowy. Osoby przygotowujące dokumenty są bowiem tylko ludźmi i mogły się po prostu gdzieś pomylić. Dodatkowo w umowie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje odnośnie swojego zakresu obowiązków, wynagrodzenia, obowiązujących obie strony terminów itp. A chyba jako Pracownik chcesz znać swoje prawa i obowiązki?

Jak to dokładniej wygląda u nas? Możesz poprosić o skierowanie do Pracodawcy Użytkownika jeszcze przed podpisaniem Umowy, żeby zobaczyć, gdzie mieści się Twoje przyszłe miejsce pracy i porozmawiać z przyszłym przełożonym o wymaganiach i warunkach pracy. Wtedy Konsultant zaprosi Cię ponownie na rozmowę, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i wręczyć Ci skierowanie na badania lekarskie. Następnie odbędziesz wstępny instruktaż BHP i wtedy podpiszemy umowę. Otrzymasz też Regulamin Pracy lub Regulamin Świadczenia Usług, odzież roboczą (jeśli jest wymagana), Kartę Kontrolną (ewidencję czasu pracy) i Skierowanie do Pracodawcy Użytkownika.

I na koniec jak zwykle życzymy POWODZENIA! 🙂

AJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s