Top 10 wpadek osób poszukujących pracy

Stworzyliśmy listę największych błędów popełnianych przez osoby poszukujące pracy. Są to oczywiście sporadyczne przypadki, ale niestety się zdarzają. Koniecznie wystrzegajcie się takich zachowań w procesie rekrutacyjnym.

  1. Nieodbieranie telefonów od Rekrutera

Pracownik z Agencji dzwoni, by zaproponować spotkanie Kandydatowi, ale nikt nie odbiera, ani nawet nie oddzwania.  Będąc tak niedostępnym ciężko znaleźć pracę.

  1. Nieprofesjonalny adres mailowy

Buziaczki, koteczki i różne pseudonimy są dobre do prywatnej korespondencji. Poszukując pracy stwórzmy profesjonalną nazwę adresu pocztowego, przecież to nic nie kosztuje.

  1. Brak danych kontaktowych na CV

Nie podano numeru telefonu, czasami  w CV Kandydaci nie zamieszczają także adresu mailowego. Nie ma danych kontaktowych – nie ma jak się skontaktować.

  1. Błędy ortograficzne

Nie chodzi o drobne błędy, które zdarzają się każdemu, mamy na myśli te, które pojawiają się w podstawowych słowach. Przygotowując dokumenty aplikacyjne warto skorzystać ze słownika lub pomocy innej osoby, nie mającej problemów z zasadami obowiązującymi w języku polskim.

  1. Zdjęcia „z dziubkiem”

Lepiej nie dodać zdjęcia niż dodać zdjęcie z Facebooka. Postarajmy się o profesjonalne zdjęcie, najlepiej takie jak do dowodu. Jeśli takiego nie posiadamy, a chcemy zamieścić swoją fotografię na CV to dodajmy taką bez filtrów, dziubków i w stosownym ubraniu.

  1. Brak CV

Jedyna informacja od Kandydata: szukam pracy. To świetnie, ale my niestety potrzebujemy danych osobowych, kontaktowych i opisu dotychczasowego doświadczenia zawodowego, by wziąć Kandydata pod uwagę w procesie rekrutacji.

  1. Nieprofesjonalny strój

Jeśli nie ubiegamy się o stanowisko wysokiego szczebla to oczywiście nie musimy zakładać garnituru. Pamiętajmy jednak, że strój wyraża szacunek do osoby, z którą rozmawiamy. Dlatego też warto na rozmowę kwalifikacyjną przyjść schludnie ubranym, stroje plażowe i stare dresy zostawmy w szafie.

  1. Brak motywacji

Kandydat niby szuka pracy, ale nie jest pewien czy chce pracować, nie wie też od kiedy i na jak długo zamierza podjąć zatrudnienie. Jesteśmy Agencją Pracy Czasowej, ale najczęściej szukamy Pracowników godnych zaufania i takich, którzy w krótkim czasie będą mogli zostać przejęci bezpośrednio przez Pracodawcę.

  1. Brak podstawowej wiedzy

Kandydat nie pamięta na jakie stanowisko aplikował, nie wie nic o firmie, w której chciałby pracować lub ma problem, żeby opisać swoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe. Spotkania z Rekruterem są umawiane z wyprzedzeniem, więc warto przed rozmową poświęcić 10 minut na małe rozeznanie.

  1. Nienawiść do byłego szefa

Oczywiście, współpraca w poprzednim miejscu zatrudnienia mogła nie układać się najlepiej, ale tego typu informacje należy przekazywać spokojnie, podając rzeczowe argumenty. Zmieszanie poprzedniego Pracodawcy z błotem nie pomoże, wręcz przeciwnie – zaszkodzi i to właśnie osobie poszukującej pracy, która wyda się Rekruterowi osobą konfliktową.

 

AJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s